ANASAYFA » Üretimde Nelere Dikkat Ediyoruz
Üretimde Nelere Dikkat Ediyoruz

SEDEF Elektrikli El Aletleri üretiminde kalite fiyattan daha önemlidir. Aletlerin giriş ve çıkış güç değerleri devamlı olarak test edilmekte ve alet verimliliğinin batılı markaların değerlerinden daha iyi sonuçlar vermesi durumunda üretime devam edilmektedir.

 

Yüksek akım değerlerinde aletlerin şalterlerinin ark yapmaması ve yanmaması için gümüş kontaklı şalterler kullanılmaktadır. Şebeke voltajı ülkemizde 220 volt olmakla beraber bazı yerlerde yüksek şebeke voltajı aletlerin kollektör ve kömürlerine zarar vermektedir. Ortadoğu ülkelerinde bolca görülen benzeri durumlar nedeni ile SEDEF Elektrikli El Aletleri 240 volt şebeke gerilimlerinde rahatça çalışabilecek şekilde üretilmektedir.

 

Kömürlerde uzakdoğuki bir çok üreticinin aksine rejenere grafit yerine kollektöre uyumlu çalışabilecek sertlikte orjinal hammadde kullanılmaktadır.

 

Rotorlar çift izolasyon ile yalıtılmaktadır. Rotorlar yüksek silis alaşımlı soğuk haddelenmiş çelik saç paketlerden yapılmaktadır ve sarım bobinlerinde gerçek bakır tel kullanılmaktadır.

 

Aluminyum parçalarda hurda hammadde malzemeler kullanılmamaktadır. Gözenekli parçalar hurdaya ayrılmaktadır. Plastik gövdelerde darbeye dayanıklı naylon6 malzeme kullanılmaktadır. Mukavemetin fazla olmasının gerektiği metal yerine kullanılan plastik parçalarda  da naylon66 malzeme kullanılmaktadır.

 

Plastik gövdelerin kalıplarında uygulanan teknoloji ile yüzeylere ipeksi görünüm verilerek ele rahat oturması için farklı sertlikte plastik malzemeler kullanılmaktadır.

 

Aletlerin ergonomik olmasına dikkat edilmektedir.

 

Kullanılan miller, dişliler özel çelikten imal edilip ısıl işlemle mukavemetleri arttırılmaktadır.

 

Gerçek akım kapasitelerinde akü hücreleri kullanılmaktadır. Akü hücreleri şarj-deşarj performanslarına göre seçilmektedir. Akülerde sarj-deşarj esnasında herhangi bir aşırı yüklemede termiklerin devreyi kesmesi için termik şalterlerin herbiri tek tek test edilerek kullanılmaktadır.

 

Mandren vs. aksesuarlarda batılı markaların çalıştığı tedarikçiler ile çalışılmaktadır ve gereken testler yapıldıktan sonra parçalar üretime alınmaktadır.

 

Aletin  ihtiyacı olan enerjiyi taşıyabilecek kesitlerde kauçuk izoleli kablolar kullanılmaktadır.